قالب وردپرس شرکتی ممبر فیک
خانه / طراحی سایت / در طراحی سایت،Modernizr چیست؟ (مقاله دوم)

در طراحی سایت،Modernizr چیست؟ (مقاله دوم)

با عرضه نسخه های جدید مرورگر های گوناگون، کماکان مرورگر هایی وجود دارند که تمامی قابلیت های  HTML۵ و CSS٣ را پشتیبانی نمی کنند، همچنین بسیاری از کاربران، هنوز از نسخه های قدیمی یک مرورگر استفاده می کنند؛ در همین راستا طراحان وب جهت نمایش قابلیت های جدید HTML۵ و CSS٣ ، باید راهکاری را جهت نمایش مناسب وب سایت خود در مرورگرهای قدیمی کاربران به کار بگیرند. Modernizr یک کتابخانه بر پایه جاوا اسکریپت است که مرورگر بازدید کنندگان را بررسی و مشخص می کند مروگر مورد نظر کدام دسته از  ویژگی‎ های HTML۵ و CSS٣ را پشتیبانی می ‎کند و سپس کلاس‎ های مشخصی را به تگ html صفحات اختصاص می ‎دهد؛ در نتیجه مدرنایزر ابزار مناسبی برای طراحان جهت شرطی ‎سازی نحوه نمایش صفحات بر اساس مرورگر های مختلف خواهد بود. با استفاده از کلاس‎ های شرطی CSS می‎توان نحوه نمایش المان‎ها و تگ‎ها را بر اساس نوع مروگر بازدید کننده تنظیم نمود. 

  در حالت معمول و بدون استفاده از این ابزار، طراح وب سایت باید تمام مرورگرها را بشناسد و بداند که هر یک چه ویژگی‌هایی را پشتیبانی می‌کنند و بر اساس نوع مرورگر کد مربوط به آن را بنویسید؛ اما با استفاده از مدرنایزر تنها کافی است باپیروی از  یک الگو خاص،  برای هر ۲ حالت کد نوشت تا روی تمام مرورگرها به درستی نمایش داده شود.

 

چرا Modernizr؟

    عدم وابستگی به هیچ سیستمی حتی به jQuery
    عدم اضافه کردن افکت‎های HTML۵ وCSS٣ به مرورگر کاربران
    بررسی ویژگی‎های HTML۵ و CSS٣ مرورگر بازدیدکنندگان در چند هزارم ثانیه

نمایش ستون های چندگانه و تصویر سایه دار در مرورگر فایرفاکس:

عدم نمایش ستون های چندگانه و تصویر سایه دار در مرورگر اینترنت اکسپلورر:

 

استایل جایگزین به کمک Modernizr و نمایش در مرورگر اینترنت اکسپلورر (حتی نسخه های ۶ به پایین):


 

شرکت سرویس استار با طراحی بیش از ۵۰۰ وب سایت، در سال های فعالیت خود و با به کارگیری این تکنولوژی آماده ارائه خدمات در زمینه طراحی وب سایت با ویژگی های منحصر به فرد است. از نمونه کارهای ما دیدن فرمایید: www.
ویرایش: واحد تحقیق و توسعه شرکت سرویس استار ( طراحی سایت مشهد)

مرتبط: نمونه طراحی سایت – طراحی سایت مشهد

درباره ی دیزاین ۷۲۴